در سان خوآن خانه ای وجود دارد که در عین عجیبی و کوچکی باعث جذب گردشگران زیادی به خود شده است، این خانه که تنها ۵فوت (۱۵۲Cm) دارد در شهر سان خوآن پایتخت کشور پرتوریکو واقع شده است، به نظر ما جالب است که شما را بیشتر با این جاذبه و دیگر جاذبه های دیگر کشور پرتوریکو آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید تا به این کشور زیبا سفری کوتاه داشته باشیم.

پرتوریکو کشوری با سواحل ماسه ای و پر از صدف در منطقه گرمسیری که با دریای کارائیب هم جوار است. در ادامه با توکلی همراه شوید تا بیشتر به این منطقه بکر و زیبا سفری داشته باشیم.

کشور پرتوریکو

جمعیت کشور پرتوریکو در حدود ۳ میلیونو ۷۰۰ هزار نفر می باشد، و زبان اصلی این کشور اسپانیایی و انگلیسی می باشد. جزیره اصلی پرتوریکو در دومین سفر دریایی دریا نورد معروف که همگان از داستان کشفیات آمریکای آن خبر داریم کشف شد این شخص کریستف کلمب نام داشت در سال ۱۴۹۳ میلادی کشف شد، در خلاف تصورات همگان مردمان این کشور سیاه پوست نیستند و اکثریت مردم این کشور سفید پوست هستند و مذهب پرتوریکو مسیحیت می باشد که پیرو شاخه کاتولیک هستند.(اگر عمری باقی بود یک مقاله در مورد شاخه های مذهب مسیحیت مطلبی خواهم نوشت.)

این کشور را می توان جزء لیستی از کشورهایی قرار داد که گردشگران علاقه مند به مناطق گرمسیر به آن سفر می کنند، سواحل شنی طلایی موج های زیبا و بزرگ دریای کارائیب آب و هوای گرو و آرام و از همه مهمتر خانه های جنگلی و ساحلی، باید گفت در این کشور آثار تاریخی زیادی از قدیم به چشم می خورد که بارزترین آنها قلعه های زیبا هستند.

معنای پرتوریکو چیست؟؟

این نام برگرفته از زبان اسپانیایی به معنای بندر ثروتمند است.

پایتخت کشور پرتوریکو کجاست؟

سن خوآن پایتخت کشور پرتوریکو می باشد که یکی از قدیمی ترین خیابان های آن به نام سن خوآن ویژو با معماری تحت تأثیر استعمار که از قلعه ها و استحکامات ساخته شده است، عمر این خیابان در حدود ۵۰۰ سال می رسد و به دو بخش قدیم و جدید تقسیم شده است این خیابان به دومین خیابان قدیمی قاره آمریکا بدل شده است، البته ناگفته نماند که این خیابان در آثار یونسکو به ثبت جهانی رسیده است، این خیابان با مجسمه ای به عمر ۱۰۰ سال از دوران استعمار اسپانیا جلوه ای خاص و غیر قابل تکرار بدل کرده است.

ال مرورو که در بالای جزیره قرار دارد و شما با یک پیاده روی کوتاه می توانید به این منطقه برسید و یکی از مناطق پر بازدید در این شهر می باشد.از آثار تاریخی این منطقه می توان به کلیسای سان جیان و آرامگاه پونس د لئون نام برد.

جنگل-ملی-ال-یونکو

جنگ ملی ال یونکو کجاست؟

این مکان که بازدید آن برای عموم آزاد است و در دامنه کوه لوکیلو قرار گرفته است به جنگل های زیبای بارانی استوایی می رسد این جنگل استوایی که ارتفاع آن از سطح دریا پایین تر است و به طور قابل توجهی مرطوب می باشد.مسیرهای عبوری از این جنگل به ۲۴۰ گونه متنوع گیاهی با زیبایی بسیار که تمام بازدید کنندگان را به خود محصور می کند ختم می شود.

جنگ ملی ال یونکو

جنگ ملی ال یونکو

از جزایر معروف پرتوریکو چه خبر؟

جزیره ایزاکولبرا که با تپه های زیبا و سرسبز خود بسیار متفاوت تر چیزی است که گردشگران آن را تصور می کنند و صخره های مرجانی این ساحل  و دریای شفاف و تمیز این ساحل را به یکی از مقاصد قواصی برای گردشگران بدل کرده است.

جزایر معروف پرتوریکو

جزایر معروف پرتوریکو

معبد وایکوز کجاست؟

یک معبد ساحلی در حدود ۸ مایلی از مرکز پرتوریکو قرار دارد، و اطراف آن را هتل ها و رستوران ها و مغازه های بسیاری احاطه کرده است. پرتوریکو از سال ۲۰۰۳ به بعد تمرکز خود را بر جذب توریست گذاشت و با منابع متنوعی از قبیل ساحل، دریای شفاف برای قواصی و جنگل های بارانی که در اختیار داشت خود را به یکی از قطب های گردشگری در جهان بدل کرد و توانست در تمامی فصول پذیرای گردشگران بسیاری باشد.

 

معبد وایکوز

معبد وایکوز

ساحل رینکن کجاست؟

وقتی در سال ۱۹۶۸ بخشی از عکس های این منطقه ساحلی زیبا در رسانه ها پخش شد، این ساحل مملو از گردشگرانی گردید که به آن حجوم بردند، این سواحل از اول ماه ژوئیه برای دیدن نهنگ ها بسیار مناسب است و اکثر گردشگران زمان سفر خود رذا در این تاریخ تنظیم می کنند.

 

ساحل رینکن

ساحل رینکن

خوردن آب نارگیل در سواحل لوکوئیلو

این مکان برای دور کردن گردشگران از شلوغی خیابان ها و ساختمان های سر به فلک کشیده بسیار مناسب می باشد، این ساحل با ترکیب شن های سفید و طلایی و وجود درختان نارگیل مکانی عالی برای گردشگران فراهم آورده است.

تلسکوپ رادیویی آرکیبو:

ستاره شناسان این منطقه را به موسیقی ستاره نام گذاشته اند، این مکان برای مطالعه بر روی کهکشان و سیارات دیگر استفاده می شود و حتی برخی از صحنه های فیلم های مهم هالیوود در این منطقه فیلم برداری شده است مانند فیلم کشتی جنگی (Battleship ) که در سال ۲۰۱۲ در این منطقه فیلم برداری شد.

تلسکوپ رادیویی آرکیبو:

تلسکوپ رادیویی آرکیبو: