آژانس مسافرتی توکلیآژانس مسافرتی توکلی
فراموشی رمز عبور ؟

ویزای بلژیک

ویزای بلژیک

خلاصه ای از کشور بلژیک به گفته آژانس توکلی:

بلژیک یکی از کشور های که در اروپای غربی مستقل است و نوع حکومت بر آن سلطنتی می باشد، این کشور از نظر جمعیت و تراکم از کشور های بزرگ اروپا به شمار نمی رود ولی در سال های اخیر رشد جمعیتی این کشور به صورت صعودی افزایش چشم گیری داشته است.

این سرزمین به طور کلی به سه ناحیه تقسیم می شود:

 1. فلات مرکزی

 2. دشت ساحلی

 3. کوه ها

این کشور از شمال با هلند ، از غرب با دریای سیاه از شرق با آلمان از جنوب شرقی با لوکزامبورگ و از جنوب با فرانسه همسایه می باشد.مساحت کشور بلژیک بالغ بر ۳۰۵۸۰ کیلومتر مربع می باشد نام کشور بلژیک از نام لاتین گاولیا بلژیکا گرفته شده است.

مردم کشور بلژیک از فرانسوی ها و ترک ها و هلندی ها و …. تشکیل شده است، مراکشی ها به سومین گروه پرجمعیت در این کشور بدل شده اند و بعد از آن مسلمانان به جمعیتی در حدوده نیم میلیون نفر در این کشور سکونت دارند.

پایتخت کشور بلژیک:

بروکسل بزرگترین شهر توریستی کشور بلژیک به عنوان پایتخت منصوب شده است، این شهر به عنوان یک مرکز بین المللی تجارت جهانی بدل شده است. این شهر به قلب تجاری و اقتصادی اروپا و بلژیک بدل شده است. به گفته آژانس هواپیمایی توکلی این کلان شهر به مانند شهرهایی چون نیویورک، لندن، پاریس و …..هم یک مرکز توریستی و هم یک کلان شهراز نظر اقتصادی و اداری می باشد.

معرفی فرودگاه های بلژیک از زبان آژانس توکلی:

این شهر بزرگ دارای ۳ فرودگاه مهم و بزرگی است، از این ۳ فرودگاه ۲تای آنه در شهر بروکسل و یکی در شهر آنتورپ قرار گرفته اشت، به گفته آژانس توکلی این شهر یکی از مجهزترین سیستم های حمل و نقل در دنیا را دارد و پیشرفته ترین قطار ها و اتوبوس ها در این کشور قرار دارند.

راستی فرهنگ و زبان مردم بلژیک چیست؟؟؟

از زبان های رسمی این کشور می توان زبان فرانسوی، آلمانی و هلندی اشاره کرد که به دلیل وجود مهاجران زیاد و داشتن مرزهای مشترک زیادی که با این کشور ها هست تأثیر پذیرفته است. البته زبان انگلیسی هم در این کشور رواج دارد و از نظر سفر به این کشور مشکل گفتاری نخواهید داشت.

در این کشور قانون آزادی ادیان امضا شده است پس هیچ مشکلی از نظر انتخاب دین در این کشور وجود ندارد، دین مسیحیت و شاخه کاتولیک آن در این کشور وجود دارد و کلیسا ها و عبادتگاه های زیادی در کنار هم که وجود دارد نمایانگر این گفته می باشد. در بلژیک بعد از دین مسیحیت، مسلمانان بیشترین جمعیت این کشور را دارند.

همانطور که در بالا گفته شد فرهنگ مردم بلژیک به تأثیر از کشور های همسایه مانند هلند، آلمان و فرانسه تغییرات زیادی داشته است و نمی توان فرهنگ یکپارچه در این کشور پیدا کرد و این نیز یکی از نکات جالب در این کشور می باشد.

آیا کشور بلژیک از نظر زندگی مناسب است؟؟؟

به بیان آژانس توکلی مردمان کشور بلژیک در رده بالای شادی و خوش اخلاقی 😀  قرار دارند که این نشان از زندگی راحت و درآمد بالای این کشور است، نکته دیگری که لازم است آژانس توکلی بدان اشاره کند وضع نظافت و آلودگی هست که می توان گفت کشور بلژیک از نظر تمیزی سطح معابر و ساختمان های آن شهرت خاصی دارد و این یک ارزش برای مردم این کشور محسوب می شود. 

مکان های دیدنی و توریستی کشور بلژیک:

به گفته آژانس توکلی کشور بلژیک به دلیل موقعیت خود در قلب اروپا جاذبه های گردشگری زیبایی دارد البته بیشتر افراد فرکر می کنند که این کشور کوچک شاید جاذبه زیادی نداشته باشد که این خود یک اشتباه است، جاذبه هایی که در این کشور وجود دارد و ما شما را می خواهیم با آنها آشنا کنیم می توان به برج ناقوس کلیسا، میدان گرند پلاس، دره موزه و کلیسای جامع سنت باوو اشاره نمود.

مدارک مرد نیاز ویزای بلژیک

 1. عکس:یک قطعه عکس ۴*۶ رنگی تمام رخ (حتماً با زمینه سفید و ۷۰ الی ۸۰ درصد صورت گرفته شده باشد و در ۳ ماه گذشته)بهتر است برای اطمینان، متقاضیان عکس دومی هم به همراه داشته باشند.

 2. ترجمه شناسنامه

 3. ترجمه گواهی اشتغال به کار

 • پزشکان:

 • ترجمه‌ی پروانه مطب و ترجمه کارت نظام پزشکی

 • مشاغل آزاد:

 • ترجمه جواز

 • مشاغل دولتی:

 • ترجمه گواهی اشتغال به کار از سازمان یا نهاد مربوطه، حکم کارگزینی، فیش حقوقی و لیست بیمه

 1. مشاغل غیردولتی:

 • ترجمه گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه، با ذکر میزان حقوق و ترجمه آخرین

 • روزنامه رسمی آن شرکت

 • دانش آموزان، دانشجویان، معلمان، اساتید و اعضاء هیأت علمی دانشگاه:

 • ترجمه نامه اشتغال به تحصیل یا اشتغال به کار مدرسه یا دانشگاه مربوطه

 • ترجمه سند مالکیت-در صورت داشتن سند مالکیت فقط به نام شخص متقاضی

 • گواهی حساب بانکی:به زبان انگلیسی و دارای مهر بانک مربوطه

 • حساب جاری: کارکرد ۶ ماه اخیر (با مانده حداقل ۱۰۰ میلیون تومان به ازای هر نفر)

 • گواهی تمکن مالی به یورو

 • حساب‌های دیگر اعم از پس‌انداز و غیره

 1. پرینت سابقه بیمه به همراه مهر شعبه

دانلود کنید
نسخه ی PDF پکیج