آژانس مسافرتی توکلیآژانس مسافرتی توکلی
فراموشی رمز عبور ؟

ویزای آلمان

ویزای آلمان

آلمان از نگاه آژانس توکلی

کشور آلمان با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان شناخته می شود، کشور آلمان در حدوده ۸۲ میلیون نفر جمعیت دارد و پر جمعیت ترین کشور اروپا محصوب می شود، پایتخت کشور آلمان برلین می باشد و طول پرواز از تهران تا برلین در حدوده ۴ ساعت و نیم می باشد.

نوع حکومت حاکم بر این کشور جمهوری فدرال آلمان و زبان رسمی آن آلمانی است.

آژانس توکلی سعی دارد در این مقاله کوتاه شما را با شرایط کشور آلمان از نظر نوع زندگی و کار و شرایط گرفتن ویزای این کشور بیشتر آشنا کند، امیدواریم که این مطلب مورد پسند شما دوستان و کاربران قرار گیرد.

همسایگان کشور آلمان از بیان آژانس توکلی:

آلمان از شمال با دریای بالتیک، دانمارک و دریای شمال همسایه است، از شرق با جمهوری چک و لهستان همسایه می باشد، از غرب با هلند و فرانسه و دانمارک و لوکزامبورگ همسایه است و در جنوب با کشور های با اتریش (ویزای اتریش) همسایه است.

نظام حاکم بر آلمان نظام جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی است و دارای ۱۶ ایالت که در برخی مسائل عملکرد این ایالت ها به صورت مستقل می باشد.

پایتخت آلمان از زبان آژانس توکلی:

پایتخت آلمان برلین است که جز بزرگترین شهرهای اتحادیه لروپا است و در اتحادیه اروپا مقام دوم را دارد از نظر شهری برلین یکی از ایالت های ۱۶ گانه به حساب می آید.

وضع جغرافیایی:

آلمان در قلب اروپا قرار دارد و به وسیله دریای شمال و دریای بالتیک به آب های آزاد دسترسی دارد، بزرگترین رودخانه های آلمان: راین و دانوب و الب است و در کل آب و هوایی معتدل دارد.

اقتصاد در آلمان از نگاه آژانس توکلی:

آلمان با نیروی کار مجرب و حرفه ای خود در سطح اقتصادی و با در آمد بالای تولیدات صنعتی و پایین بودن سطح فساد در این کشور جز بهترین اقتصاد های اروپا و دنیا را دارد. و در بالاترین سطح نوآوری در جهان می باشد. و جز ۴ اقتصاد بزرگ دنیا می باشد.

کشور آلمان در اتحادیه اروپا تعیین کننده قانون می باشد و جالب اینجاست که بدانید مدافع سیاست و اقتصاد در اتحادیه اروپا نیز هست. کشور آلمان در  ژانویه سال ۲۰۰۲ یورو را به عنوان ارز اصلی خود انتخاب کرد، از بین حدوداً ۵۰۰ شرکت بزرگ دنیا در حدوده ۳۷ در آلمان قرار دارد، از این بین می توان به ده شرکت برتر به شرح ذیل نام برد: شرکت دایملر، شرکت خودرو سازی فلوکس واگن، آلیانتس (سودآورترین)، شرکت ساعت سازی زیمنس،گروه بانکی دویچه بانک، شرکت پستی دویچه، شرکت دویچه تلکوم، مترو، BASF، گروه ا.آن نام دارند.

از برند های معروف آلمانی می توان به گروه خودرو سازی بنز و BMW نام برد و شرکت های معروف دیگر نیز می توان به آدیداس و گروه خودرو سازی پوشه و نیوا نام برد.

معرفی شهر های کشور آلمان از زبان آژانس توکلی

برلین:

برلین پایتخت کشور آلمان است و به عنوان مرکز سیاسی کشور آلما محصوب می شود، این کشور در قسمت شرقی کشور آلمان قرار گرفته است و در دوران جنگ برلین به وسیله دیواری به طول ۱۵۵ کیلومتر به دو بخش تقسیم شد و به برلین غربی و شرقی تقسم گردید. این امر برای جلوگیری از هجوم مهاجران در دوران جنگ سرد بود.

شهر برلین هم از نظر مساحت هم از نظر جمعیت در رتبه دوم در اتحادیه اروپا قرار دارد که این امر باعث شده این شهر به یکی از پایتخت های سیاسی و قطب اقتصادی در اتحادیه اروپا بدل گردد.

هامبورگ:

این شهر از نظر اندازه و جمعیت در کشور آلمان رتبه دوم را دارا می باشد که این رشد جمعیت را می توان از آب و هوای ویژه اقیانوسی این شهر به دلیل وجود اقیانوس اطلس دانست. هامبورگ را می توان از نظر شاخص توریست را در اتحادیه اروپا دارد، مترو شهر هامبورگ به عنوان قدیمی ترین مترو جهان شناخته می شود که ساخت این بنا به سال ۱۹۱۲ باز می گردد.

هامبورگ را می توا به عنوان شهر مینیاتوری دانست.

واندرلند یک الگوی بزرگ از سازه راه آهن به طول ۱۲ کیلومتر به طور مارپیچی می باشد که در آن مزارع قلعه ها و حتی کوه آلپ در آن جای دارد، این سازه بزرگ خود را به سرعت به یکی از قطب های گردشگری کشور آلمان بدل نمود. ساخت این سازه به دست دو برادر دو قلو به نام های فردریک و گریت بران انجام پذیرفت که این دو برادر این خط ریلی خصوصی خود را به یکی از پرسودترین مینیاتورهای دنیا بدل کردند،این مدل که در سال ۲۰۰۱ ساخت آن آغاز شده بود توانست در سال ۲۰۱۰ چیزی حدوده ۱ میلیون توریست را به خود جذب کند.

شهر مینیاتوری هامبورگ
شهر مینیاتوری هامبورگ

مونیخ:

مونیخ را می توان سرسبزتری شهر آلمان دانست که از نظر منظره های دیدنی و فرهنگ به برلین نزدیک است،مونیخ سومین شهر بزرگ آلمان محصوب می شود. این شهر که در حاشیه کوه آلپ واقع شده است دارای طبیعت بسیار زیبا و آب و هوایی معتدل است.

شهر مونیخ به عنوان ثروتمندترین شناخته می شود و از نظر سبک زندگی و رفاه در رتبه ۴ در دنیا برای زندگی را دارد.

فرانکفورت:

این شهر به عنوان پنجمین شهر بزرگ آلمان هست. در این شهر به دلیل وجود بانک های بسیار که وجود دارد یکی از ثروتمندترین شهرهای اروپا بلد شده است به طوری که بانک ملی اروپا در این شهر قرار گرفته است.

مدارک لازم جهت ویزای آلمان