منطقه گردشگری matamata

matamata منطقه روستایی در جزیره نیوزلند و در کنار ساحل آبی اقیانوس آرام واقعه شده است. با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با این جزیره و منطقه گردشگری روستایی Te Mata آشنا کنیم.
آژانس هواپیمایی توکلی با بیش از نیم قرن تجربه در امر گردشگری و فروش بلیط های خارجی و داخلی یاری رسانه شما مسافران محترم می باشد.
جزیره نیوزلند جزیره ای واقع در اقیانوس آرام و شامل دو جزیره بزرگ و تعداد  زیادی جزایر کوچک نزدیک به هم، این جزیره در مناطق خودمختار نیووی، جزایر کوک و توکلائو را در برمی گیرد.
نیوزلند یا زلاندنو که فاصله زیادی با خشکی های دیگر دارد در اقیانوس آرام واقعه شده است و نزدیکترین همسایه آن استرالیا در حدوده ۲ هزار کیلومتر فاصله دارد و دریای میان این دو کشور را تاسمان می گویند، از دیگر جزایر نزدیک و معروف به نیوزلند جزیره فیجی می باشد که در آینده در مورد این جزیره بهشتی برایتان مطالبی را تهیه می نماییم.

جزیره نیوزلند

روستای دیدنی ماتاماتا در نیوزلند
برای رسیدن به بخش گردشگری MataMata شما باید چند ساعت رانندگی داشته باشید و به سمت جنوب حرکت کنید تا به ماتاماتا در ۷۵ دقیقه ای از شهر میراندا در جزیره نیوزلند برسید، تازه سفر گردشگری از این جا آغاز می شود. در همان لحظه اول از ورود به این منطقه شما به طور ناخودآگاه این مناطق را آشنا می بینید و این آشناییت بی دلیل نیست چون دو تا از پر طرفدار ترین فیلم ها و کالکشن های دنیا در این روستا و در این منطقه فیلم برداری شده است.
فیلم هابیت و فیلم ارباب حلقه ها که هر کدام در ۳ بخش به نمایش در آمد در جزیره نیوزلند و صد البته در روستای ماتاماتا فیلم برداری شد.
حال سوال پیش می آید که آن خانه های کوچک با در های ورودی گرد حقیقت دارد یا خیر؟؟ با ما همراه باشید تا به این سوال شما پاسخ دهیم.
شما برای دیدن این خانه ها باید فاصله ۱۰ کیلومتری از ماتاماتا بروید تا به یک مزرعه خانوادگی برسید که در جنوب غربی ماتاماتا قرار دارد و همان خانه های معروف در فیلم های ذکر شده در این بخش وجود دارد و حتی تورهای گردشگری زیادی در این مزرعه برگذار می شود.

خانه هابیت ها

روستای دیدنی ماتاماتا در نیوزلند

آبشار Wairere

بعد از گذشتن از روستای هابیت ها به یک منطقه دیدنی دیگر در ماتاماتا خواهیم رسید، آبشار Wairere که ارتفاع آن در حدوده ۱۵۳ متر می باشد و شما برای رسیدن به آن باید در حدوده ۳ تا ۴ ساعت پیاده روی کنید و از بوته زارها و مناطق مرتفع گذر کنید و به این آبشار زیبا برسید. در مسیر این آبشار پل های چوبی زیادی وجود دارد و آبشارهای کوچک در این مسیر وجود دارد و شما می توانید در این رودخانه پای خود را در آب ببرید و خستگی پیاده روی را از خود بیرون کنید. در ادامه به شهر Opal Hot Springs خواهید رسید که در این شهر گزینه های شنا در آب های معدنی زیادی پیش روی شما وجود خواهد داشت.

آبشار Wairere

روستای دیدنی ماتاماتا در نیوزلند
روستای دیدنی ماتاماتا در نیوزلند
روستای دیدنی ماتاماتا در نیوزلند

کارخانه پنیر

بعد از یک شنا در آب های معدنی نوبت به صرف میان وعده و استراحت کوتاهی می رسد و کجا بهتر از یک کافه کوچه که شما بتوانید در حین خوردن میان وعده از مراحل ساخت بهترین پنیرهای دنیا دیدن داشته باشید، کارخانه پنیر سازی Waikato که در سال ۱۹۲۰ افتتاح شد در آن انواعی از معروفترین پنیر ها از جمله پنیر کامببرت تا پنیر رگه آبی در آن ساخته می شود و در کنار این کارخانه یک کافه وجود دارد که پنجره های شیشه ای موجود در آن به شما اجازه دیدن ساخت پنیر را می دهد.

کارخانه پنیر

روستای دیدنی ماتاماتا در نیوزلند

برج Firth

بعد از استراحت کوتاه در کافه و خوردن پنیر رگه آبی نوبت به دیدن یک برج دیدبانی می رسد برجی که در سال ۱۸۸۲ میلادی ساخته شد و در مرکز شهر ماتاماتا قرار دارد و در زمان گذشته جزء ۱۳ برج استراتژیک و مهم در آن منطقه بوده و در وسط منطقه سرسبز واقعه شده است که امروزه محلی برای برگزاری مراسم عروسی و جشن ها و پارکی برای استراحت مردم است.
در این برج که حال تبدیل به یک موزه هم شده است آثار ارزشمند و مهم و دیدنی را در خود جای داده است و شما می توانید در این برج موزه قدم بزنید و از این آثار لذت ببرید.

گالری Morrinsville

یک گالری از مجلل ترین آثار معاصر نیوزلند(زلاندنو) و هنرمندان محلی را در خود جای داده است و این گالری هر هفته از سه شنبه تا یک شنبه برای بازدی دایر می باشد.