جالبترین قبرستان جهان

شادترین قبرستان دنیا کجاست؟

بی شک همگان بر این باور هستند که شادترین قبرستان دنیا در کشور رومانی وجود دارد.در ادامه با آژانس توکلی همراه باشید تا بیشتر در این مورد بدانیم

در این قبرستان از هر کسی که مرده یک عکس به صورت کارتونی رسم شده و یک خاطره از آن نیز بر سنگ قبر آن هکاکی شده است تا وقتی دیگران برای دیدن از این قبرستان می آیند این خاطرات زیبا را بخوانند و شاد شوند و جالبتری این جاست که مردم به شدت بر عقیده خود پیابند هستند.

در این قبرستان تمامی سنگ قبر ها به رنگ آبی هست و دلیل نام گذاری آن نیز همین امر بوده است.

این قبرستان در روستای Săpânța  در رومانی واقع است و شعار مردم آنجا این است که هر کسی زودتر بمیرد می بازد چون من خصوصیات بدش را ظنز می کنم و به آن می خندم.

حال این کار از کجا ریشه گرفته است؟

در حدوده سال ۱۹۳۵ یک نجار که در این روستا وظیفه ساخت صلیب برای مردگان از چوب بلوط و نقاشی کردن اون رو داشته نام این نجار استن لون پاتراس بود. بعد از دفن مرده مردم محل و اهالی روستا در کافه جمع می شدند و به مدت  روز ۳ از خاطرات و خصوصیات ضاهری و رفتاری آن مرده سخن به میان می آوردند، همین امر بو.د که این نجار را به این وا داشت تا این کار را شروع کند و یکی از زیبا ترین و شادترین قبرستان های دنیا را بسازد.

در اینجا ما بخشی از شعر های منتخب خود را در این بخش برای شما ترجمه می کنیم تا شما هم با این قبیل شعرها آشنا شوید.

شعری در باب مادر زن:

در زیر این صلیب  سنگین

مادرزن من آراتمیده است

اگر او ۳ سال بیشتر عمر می کرد

بی شک من در این گور بودم و او این شعر را می خواند

ای کسانی که مه از اینجا می گذرید

سعی نکنید او را بیدار کنید

چرا که او به خانه باز می گردد

و سرم را از تنم جدا خواهد کرد.

اما من طوری برخورد می کنم

که گویی هرگز بازنگشته است و او را نادیده می گیرم

همین جا بمان ای مادر زن عزیزم

 

جالبترین قبرستان جهان

جالبترین قبرستان جهان

 

شعری در باب قصاب روستا:

زمانی که در این دنیا زندگی می کردم

گوسفندان زیادی را کشتم

گوشت زیادی برای مردم مهیا کردم

تا بتوانند به راحتی گوشت بخورند

من به همه گوشت خوب و ارزان ارزانی داشتم

تا با لذت بخورند

جالبترین قبرستان دنیا

 

شعری در باب دختر ۳ ساله:

در آتش جهنم بسوز ای تاکسی لعنتی

که از شهر سی بیو آمدی

از بین تمام نقاط این کشور

چرا باید اینجا توقف می کردی؟

در کنار خانه ام، با من برخورد کردی!

و مرا به کام مرگ فرستادی

و خانواده ام را غرق در غم و اندوه کردی.

 

بعد از استن لون که در زمان حیات خود در حدوده ۸۰۰ شعر و نقاشی در قبرستان حکاکی کرده بود حال نوبت به شاگردش دومیترو پاپ رسیده است . این رسم را ادامه می دهد.

جالب اینجاست که تا امروز هیچ شکایتی در این باره نشده است و دومیترو در این باب می گوید: اگر متوفی در این دنیا به تفریح و خوش گذرانی مشغول بوده آن را نوشتم و اگر کار خاصی انجام داده همان را نوشتم، اینجا روستای کوچکی است و هیچ چیز از هیچکس پنهان نمی ماند و همچیز آشکارا است.

 

کشور رومانی

کشور رومانی

حال سوال پیش می آید رومانی کجاست؟

جمهوری رومانی کشوری که در جنوب شرقی اروپا قرار دارد، پایتخت آن بخارست است. این کشور از غرب با مجارستان و صربستان همسایه است، از جنوب با بلغارستان، و شمال شرق و شرق با کشور مولداوی و اوکراین همسایه می باشد.

نوع حکومت حاکم بر آن جمهوری می باشد که هر ۵ سال یکبار  انتخابات برگذار می شود و بر پایه دموکراسی می باشد.

مساحت کشور رومانی ۲۳۹.۰۰۰ کیلومتر مربع است و نهمین کشور در اتحادیه اروپا از نظر مساحت می باشد. و جمعیت آن در حدوده ۱۹ میلیون نفر است.

 

کشور رومانی

کشور رومانی

 

زبان رسمی کشور رومانی به نام رومانیایی است و واحد پول آن لئو رومانی است. بیشتر مردم این کشور دین مسیحیت دارند و از زیر شاخه ارتودوکس هستند.

در سال ۱۹۴۴ کشور رومانی به اشغال ارتش سرخ روسیه قرار گرفت و تا حدوده سال ۱۹۵۸ این اشغال ادامه یافت این ارتش با دخالت در این کشور توانستند که حکومت کمونیستی را در اینجا پایه گذاری کنند و این حکومت تا حدوده چهل سال و خورده ای ادامه داشت تا یعنی در حدوده سال های ۱۹۴۵ الی ۱۹۸۹.

سر آخر در سال ۱۹۸۹ دیکتاتور حاکم بر این کشور آقای نیکولای چائوشسکو در پی شورش که به وقوع پیوست سرنگون شد و نظام رومانی به یک نظام چند حزبی بدل گردید، و سر آخر دوره شکوه اقتصادی این کشور آغاز گردید.

این کشور سر آخر در ۲۹ مارس ۲۰۰۴ به ناتو و در ۱ ژانویه ۲۰۰۷ به اتحادیه اروپا پیوست.