مناطق گردشگری و باستان شناسی کشور پرو

کشور پرو کشوری واقع در غرب آمریکای جنوبی که اسرار زیادی را در دل خود جای داده است، سازه های سنگی بزرگ و زیبا که در هزاران سال قبل بدون هیچ وسیله ی صنعتی پیشرفته ای ساخته شده و باعث شگفتی و سوالات بیشماری برای توریست ها و باستان شناسان شده است، با ما همراه باشید تا شما را در این سفر کوتاه به این کشور پر از رمز و راز همراهی کنیم.

آژانس هواپیمایی توکلی با بیش از نیم قرن تجربه در زمینه گردشگری و جهانگری یاری رسان شما مسافرین محترم می باشد.

پرو کشوری با نام رسمی جمهوری پرو، پایتخت آن لیما است، این کشور از شمال با اکوادور و کلمبیا از شرق با برزیل از جنوب شرقی با بولیوی و از جنوب با شیلی و از غرب با اقیانوس آرام هم مرز می باشد.

جمعیت این کشور در حدوده ۳۲ میلیون نفر است و زبان رسمی این کشور اسپانیایی است و زبان محلی کچوا و برخی دیگر از زبان های سرخپوستی شناخته شده اند.

واحد پول این کشور سول نام دارد.

دین و مذهب مردم پرو مسیحی است و در حدوده ۷۶ درصد مردم کاتولیک و در حدوده ۱۴ درصد پروتستان هستند و بقیه مردم بی دین هستند.

این کشور در گذشته یکی از مرموزترین مردم را داشت و به نام اینکا شناخته می شدند، این مردم که به نظر باستان شناسان یکی از پیشرفته ترین حکومت ها و یکی از بزرگترین و پیشرفته ترین شهرهای دنیا را در آن زمان داشتند.

ولی این مردم همگی به صورت مرموزی از میان رفتند و هیچ اثری از نوع انقراض دسته جمعی این حکومت باقی نیست ولی تنها چیزی که از این مردم به جا مانده شهرهای باستانی است.

۱.   در اولین سفر خود از تور گردشگری و باستان شناسی پرو به دیدنی های گردشگری کشور پرو به ماچوپیچو که در بندر شرقی کوردیلرا واقع در جنوب پرو واقع شده است می رویم، این منطقه باستانی که مطعلق به اینکا ها است در قرن ۱۵میلادی در کوهی به ارتفاع ۲.۴۳۰ متری از سطح زمین بنا شده است.

اغلب مردم این شهر را به عنوان شهر گمشده اینکاها می دانند ولی به عقیده باستان شناسان این شهر برای امپراتور اینکاها در سال ۱۴۵۰ ساخته شده است، اما این شهر در حدوده یک قرن بعد در دوره استعمار اسپانیایی ها رها شد ولی برای استعمارگران اسپانیایی این شهر ناشناخته بود تا در حدوده سال ۱۹۱۱ که این منطقه باستانی توسط فردی به نام هیرام بینگام که یک آمریکایی بود کشف شد و به تمام جهان معرفی گردید.

ماچوپیچو که از آن تاریخ تا به حال مورد توجه بسیای از گردشگران واقعه شده است دارای سه بنای اصلی به نام های Intihuataana ، معبد خورشید و سه ویندوز می باشد. بناهای اول و دور افتاده این منطقه برای بازدید گردشگران مرمت شده است و تا سال ۱۹۷۶ در حدود ۳۰ درصد این بنای مهم مرمت  و بازسازی شده است، و باز سازی این بنا تا به حال ادامه دارد.ماچوپیچو در سال ۱۹۸۱ به عنوان پناه گاه تاریخی پرو ثبت شد و در سال ۱۹۸۳ به عنوان میراثی در یونسکو به ثبت رسید. در نظرسنجی که در سال ۲۰۰۷ از گردشگران گرفته شد این بنا به عنوان یکی از عجایب هفتگانه جهان شناخته شد.

۲.  در ادامه سفر خود از تور گردشگری و باستان شناسی پرو به این کشور زیبا در مسیر خود به منطقه ای به نام دنباله اینکا می رسیم. این پیست پیاده روی که در انتهای مسیر خود به سازه عظیم ماچوپیچو می رسد، در راه پیاده روی در این مسیر که در حدوده ۴ روز به طول می انجامد. این مسیر یکی از زیباترین منطق گردشگری و دیدنی کشور پرو محسوب می شود. در این پیاده روی در حدوده ۳۰ ویرانه اینکا می گذرد و از میان مناظر دیدنی و جذاب بسیاری گذر می کند. در این مسیر ۴ روزه که همراه با سختی های بسیار می باشد در روز دوم به اوج خود می رسد و شما باید مسیری را به ارتفاع ۱۲۰۰ متر را سعود نمایید.

عجایب گردشگری کشور پرو

۳.  در ادامه بازدید از تور گردشگری و باستان شناسی پرو به بخش سوم دیدنی خود از منطقه گنجینه های معماری کوسکو می رسیم، در این مسیر که پیاده روی در خیابان های کوسکو  با تاریخچه ای از تاریخ و میراث جهانی یونسکو ساخته شده است که نشان دهنده تاریخ بسیار کهن این شهر را دارد.در میدان اصلی این شهر خانه کلیسای جامع  و La Compania  وجود دارد این میدان همچنین مکان خوبی برای شروع یک تور گردشی یک روزه می باشد که شما می توانید از موزه های بسیار که در این منطقه وجود دارد بازدید کنید، کلیسای سانتو دومینگو که در خرابه های اینکاها بنا شده است.

عجایب گردشگری کشور پرو

۴. بعد از گذشتن از کوسکو به چهارمین مکان دیدنی کشور پرو می رسیم، دریاچه تیتریکاک که در ارتفاع ۳۸۸ متری از سطح دریا قرار گرفته شده است و همچنین به عنوان مرتفع ترین دریاچه قابل حمل در جهان شناخته شده است. در اطراف این دریاچه تپه های بسیاری به همراه دهکده ها وجود دارند که یک مسیر زیبا برای گردش و آرامش فراهم می آورد و این ترکیب زیبا از مناظر دیدنی و سنتی تشکیل شده است که می توان از دیگر مناطق جدا دانست.سفر با قایق و رفتن به دهکده های اطراف یکی از بهترین کارهای گردشگری در این دریاچه می باشد، یکی دیگر از جاذبه های گردشگری این منطقه می توان به جزایر شناور اروس (Islas Flotanates) اشاره کرد که بخش از جوامع سرخپوستان Uros را در خود جای داده است، این جزایر دست ساز که از نی ساخته شده است از زمان حکومت اینکاها شیوه ای مرسوم برای زندگی سنتی بوده است و پابرجای مانده.دروازه اصلی دریاچه تیتریکاکا شهر پونو می باشد که کمتر از مقصد ما الهام بخش و اثر گذار می باشد. در داخل این شهر رستوران ها و هتل ها و آژانس مسافرتی وجود دارد و پرواز های خارجی و داخلی از شهر مجاور جولیاکا وجود دارد.

عجایب گردشگری کشور پرو

۵. در ادامه تور گردشگری و باستان شناسی پرو به پنجمین مقصد خود یعنی کلیکا کانیون  میرسیم، یک دره بسیار عمیق و بزرگ که حاصل لرزش گسل بین دو آتشفشان است، این دره که عمق آن به ۳۴۰۰ متر می رسد حتی از گرند کانیان واقع در ایالات متحده نیز عمیقتر می باشد و در نزدیکی رودخانه بادگیر قرار دارد.در این دره که در زمان های قدیم مردمان از قبایل کولاگووا، کابانا و سرانجام اینکا ها در آنجا سکونت داشتند، در اطراف دره تراس های سنگی وجود دارد که قدمت آن به ۸۰۰ میلاد مسیح می رسد و هنوز هم در حال استفاده می باشد.این دره در حدوده ۴ ساعت با جاده Arquipa فاصله دارد، سفر روزانه به این دره به حداقل ۲ یا ۲ و نیم روز زمان نیاز دارد در این دره علاوه بر چشمه های آب گرم، کلیساها، روستاها و ویرانه های اینکاها وجود دارد، کاندورها همچنین جذابیت بزرگی در کانیون دارند زیرا از بالای دواره های صخره ای میروند.

 

عجایب گردشگری کشور پرو

عجایب گردشگری کشور پرو

۶.  در ششمین بخش از تور گردشگری و باستان شناسی پرو به دره مقدس می رسیم، این دره که در حدوده یک ساعته از شهر کوسکو واقعه شده است، این دره حاصلخیز  دارای ویرانه های بسیاری از اینکا است که ارزش کاوش و گذراندن وقت در آنجا را دارد.

۷.  در ادامه سفر خود به تور گردشگری و باستان شناسی پرو به هفتمین نقطه سفر خود میرسیم، جایی که برای همگان همچنان یک راز بزرگ باقی مانده، خطوط Nazca.این خطوط کشیده شده در بستر بیابان پهناور برای همگان ناشناخته بود تا در سال ۱۹۲۰ پروازی در بالای این منطقه به هوا رفت و توانست این خطوط بزرگ و نقاشی های بستر بیابان را مشاهده کند،در این بیابان به قدری از این تصاویر وجود دارد که برای درک بهتر این نقاشی و تصویر نیاز به عکس برداری هوایی است تا به عظمت آن پی ببریم.از هوا می توان ۷۰ نقاشی مختلف از گیاهان و حیوانات و همچنین خطوط هندسی مختلفی را مشاهده نمود از این نقاشی ها می توان به مارمولکی طول ۱۸۰ متر و یا یک کاندور به طول ۱۳۰ متر بال و چند مورد دیگر که شامل میمون، کله پاچه، نهنگ قاتل  و عنکبوت نیز اشاره نمود، برخی از این خطوط تا ۱۰ کیلومتر امتداد دارند و در صدها کیلومتر مربع پراکنده شده اند.

large
عجایب گردشگری کشور پرو

۸.  در هشتمین جای از تور گردشگری و باستان شناسی پرو به مرکز شهر تاریخی Arequipa می رسیم، این شهر با بیش از ۲۳۰۰ متر اغلب به عنوان زیباترین شهر کشور پرو شناخته می شود. مرکز شهر که با قرار گرفتن در پشت صحنه کوه پوشیده شده از برف در میراث یونسکو ثبت شده است. معماری قدیمی که در این شهر به کار رفته است و در ساخت ساختمان ها از سنگ سیلار استفاده شده است، صخره ای آتشفشانی که در ساخت ساختمان های استعماری این شهر به کار رفته است باعث درخشندگی و زیبایی بیشتر این شهر شده و به نام مستعار شهر سفید شناخته می شود.

عجایب گردشگری کشور پرو

۹.  در طی ادامه این سفر به پلازا د آرماس لیما می رسیم، یکی از مکان های دلپذیر در دل شهر لیما میدان اصلی پلازا د است، بیشتر ساختمان های این منطقه در ثبت یونسکو می باشند و قدمت آنها به قرن ۱۸ میلادی میرسد، البته بسیاری از این ساختمان ها در زمین لرزه سال ۱۷۴۶ بازسازی شدهاند.در این میدان کلیسای جامع در ضلع شرقی و کاخ دولت در ضلع شمالی است. کاخ اسقف اعظم و کاسا دل ایور نیز مورد توجه می باشد.

۱۰.  در دهمین جای از تور گردشگری و باستان شناسی پرو به پورتو مالدونادو  و آمازون می رسیم. تنها با نیم ساعت پرواز از شهر کوسکو به نقطه ای برای یک پرش بزرگ به سمت بازدید از حیات وحش می رویم جایی که نقطه شروعی برای کسانی است که شیفته دیدن حیوانات اهلی و وحشی و گذراندن در جنگل های بارانی آمازون را دارند فراهم می آورد. حیواناتی مانند میمون، طوطی لاکپوشت چیزی است که بازدیدکنندگان در انتظار آن هستند.

عجایب گردشگری کشور پرو
عجایب گردشگری کشور پرو