ترین های گردشگری با توکلی

در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با عجیب ترین نقاط گردشگری، سردترین نقطه دنیا، عجیبترین آثار گردشگری و چیزهای جدید آشنا کنیم.

آژانس هواپیمایی توکلی با بیش از نیم قرن تجربه در زمینه گردشگری و جهانگردی خدمت رسان شما مسافرین محترم می باشد.

  •  در اولین سفر خود به ترین های گردشگری به ارگ رادین می رویم، این عصر تاریخی از این نظر بسیار مهم و جالب است زیرا که این ارگ دومین سازه خشتی دنیا می باشد که در دوره ساسانیان ساخته شد، این ارگ یکی از قلعه هایی هست که هیچگاه سقوط نکرد و هیچ لشکری نتوانست به داخل این ارگ نفوذ کند.

 

  •  دومین مکان از ترین های گردشگری می رسیم به بزرگترین سازه سنگی دنیا، این سازه چیزی جزء اهرام ثلاثه مصر نیست که یکی از عجایب هفتگانه جهان می باشد، این اهرام که نخستین آن در سال ۲۵۵۰ قبل از میلاد مسیح بنا شد و به هرم جیزه معروف می باشد. مساحت جیزه در حدوده ۸ کیلومتر است.

در سومین سفر از ترین های گردشگری با توکلی به جایی سفر می کنیم که بسیار زیبا و چشم فریب می باشد، باغ های معلق بابل می رویم این اثر در حدوده ۶۰۰ قبل از میلاد بنا شده است.

این بنا به این دلیل معلق می نامند که آب برای این باغ تا ارتفاعی برای آبیاری این باغ به بالا می رفت و دلیل ساخت این باغ ها شاد کردن همسر مریض و بیمار بخت النصر ساخته شد نام همسر بخت النصر آمیتیس نام داشت.

در چهارمین جایی که از ترین های گردشگری می رسیم جایی نیست جز غار گلوی شیطان در بلغارستان، این منطقه گردشگری که از نظر طبیعت و پوشش گیاهی بسیار زیبا و چشم نواز است، این غار یک هزارتویی بسیار زیبا ولی خطرناک است زیرا به راحتی می توانید در این هزارتو گم شوید و پیدا کردن شما دشوار می باشد به دلیل وجود پوشش گیاهی زیبا و غارهای بسیار که در این مکان وجود دارد.

ترین های گردشگری با توکلی

در ادامه این سفر به ترین های گردشگری می رسیم به روستای در کشور رومانی در این روستا عجیبترین سنگ هایی به نام ترووانت وجود دارد، شاید با خود بگویید این سنگ ها که دیدنی نیست!!! اما جالبی این سنگ ها این است که حرکت می کنند و بزرگ می شوند، به راستی سنگ بزرگ می شود؟ بله این نوع سنگ ها در مسیر خود در سالیان دراز حرکت می کنند و بزرگ می شوند.

ترین های گردشگری با آژانس توکلی

در ادامه سفر خود به جایی می رسیم به شهر در کشور فرانسه، این قلعه به نام مونت سنت میشل که در ساحل شمال غربی فرانسه قرار دارد یکی از زیباترین قلعه ها و جاذبه گردشگری پر بیننده بدل شده است زیرا که این شهر در داخل یک قلعه که توسط دیوارهایی احاطه شده است قرار دارد و از نظر معماری و بناها به حدوده قرن ۱۷ میلادی می رسد.

ترین های گردشگری با آژانس توکلی

در دامه سفر خود به ترین های گردشگری با توکلی سری می زنیم به زیباترین قبرستان دنیا، جای سوال پیش می آید که چرا قبرستان؟ این آرامگاه که به نام Per Lachaise است و در کشور پاریس قرار دارد این آرامگاه با مساحتی در حدوده ۱۱۰ هکتار که دارای گردشگاه های سنگفرش شده برای پیاده روی می باشد. و نویسنده معروف ایرانی مرحوم صادق هدایت نیز در این آرامگاه به خاک سپرده شده است.

ترین های گردشگری با آژانس توکلی

در ادامه سفر خود با ترین های گردشگری با توکلی می رسیم به اسرار آمیزترین شهر در کشور چین، شهر سانمنشیا در استان هنان کشور چین، در این شهر ساختمانهایی با عمقی در حدوده ۶ الی ۷ متر و در بین ۱۰ تا ۱۲ متر نیز توسعه یافته است، امروزه نیز در این شهر زیر زمینی هنوز رفت و آمد وجود دارد و زندگی وجود دارد در این شهر.

در ادامه سفر با ترین های گردشگری به طولانی ترین زیپ لاین دنیا می رسیم، این زیپ لاین که در کشور امارات ساخته شده است به طول ۲.۸ کیلومتر یعنی ۲۸ برابر طول یک زمین فوتبال ساخته شده است، سرعت این زیپ لاین تا حدوده ۱۲۶ کیلومتر می رسد. این زیپ لاین از کوه جبل جیس شروع می شود. رکورد قبلی این زیپ لاین در دست کشور پورتوریکو با طولی در حدوده ۲.۲ کیلومتر بود.

در ادامه این سفر با ترین های گردشگری با توکلی به خشک ترین نقطه دنیا می رسیم، این نقطع که در کشور شیلی قرار دارد در صحرای آتاکاما می باشد، در این صحرا بخش های وجود دارد که در حدوده ۴۰۰ سال است که رنگ باران را به خود ندیده و خشکترین نقطه دنیا را به وجود آورده است.

ترین های گردشگری با آژانس توکلی

در ادامه این سفر به عجیبترین کشور جهان می رسیم، کشوری که هیچ کسی آمار دقیقی از تعداد جمعیت موجود در آن را ندارد کشور بوتان کشوری واقع در جنوب آسیا که پایتخت آن تیمفو،  زبان رسمی این کشور دزونگخا است. آخرین سرشماری این کشور در سال ۱۹۷۵ بوده است، انزوا این کشور باعث شده که این کشور از نظر فرهنگی و زیستی دارای فرهنگ غنی و طبیعتی دست نخورده و بکر باشد.

ترین های گردشگری با آژانس توکلی

حال یک استراحت کوتاه کنیم و دوباره این بحث را ادامه بدهیم.

در ادامه سفر خود با ترین های گردشگری توکلی به ترسناکترین هتل دنیا می رسیم، این هتل که در دیواره کوه در دره مقدس در کشور پرو واقعه شده است، اتاقک های آن که کابین هایی شفاف هستند برای دیدن ستاره ها و زیبایی های موجود در این دره در ارتفاع ۱۲۱ متری از سطح زمین قرار دارند. اگر خاطرتان باشد یک مقاله در مورد کشور پرو و سازه عظیم پیچومانچو نوشته بودیم.

در ادامه سفر با ترین های گردشگری توکلی به شهری می رسیم که به نام شهر جنگلی نیز معروف است، این شهر شهری نیز جز نیویورک، این شهر با داشتن ۲۲۵۰۰۰ درخت تنها در یک نقطه اش (سنترال پارک) سرسبزترین شهر جهان می باشد.

ترین های گردشگری با توکلی
ترین های گردشگری با توکلی

در ادامه این سفر با ترین های گردشگری توکلی می رسیم به خطرناکترین خانه دنیا، این خانه که در قله ماترهورن که یکی از قله های رشته کوه آلپ به ارتفاع ۴۴۷۸ متر است قرار دارد. پس از «اورست» و «کی۲ »کی از مرگبارترین قله های جهان همین قله می باشد.

ترین های گردشگری با توکلی

خوب داریم به پایان این سفر نزدیک می شویم در آخرین ترین از ترین های گردشگری با توکلی می رسیم به شیبدار ترین راه آهن دنیا می رسیم، این راه آهن که سن آن در حدوده ۱۲۰ سال می رسد در کشور سوئیس قرار دارد و در برخی از نقاط شیب آن به ۴۸ درجه می رسد.

خوب به پایان این سفر کوتاه با ترین های گردشگری توکلی امیدوارم که این مطلب مورد رضایت شما سفر دوستان قرار گرفته باشد.

با ما همراه باشید در شبکه های مجازی تلگرام، فیسبوک، آپارات، اینستاگرام و ……

ترین های گردشگری با توکلی